Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy impotencji

Impotencja to dysfunkcja seksualna polegająca na niemożności odbycia pełnego stosunku seksualnego poprzez brak wytrysku, pomimo odczuwania podniecenia. Impotencja jest chorobą, która dotyka wielu mężczyzn na całym świecie, jednak jej leczenie jest stosunkowo łatwe, zależnie od przyczyn choroby.

Zobacz również opis choroby: Impotencja

Impotencja jest chorobą uleczalną i może mieć różne podłoża, zarówno somatyczne jak i psychogenne. Impotencja bardzo często powoduje rozpad związku, czego można uniknąć jeśli tylko pojawi się chęć leczenia tego schorzenia.

Objawy impotencji

Głównym i najczęstszym objawem impotencji jest brak erekcji i ejakulacji, pomimo podniecenia seksualnego. Problemy z osiągnięciem pełnego wzwodu są najbardziej charakterystyczne dla impotencji. Oprócz tego może także wystąpić przedwczesny wytrysk czy brak orgazmu. Objawy impotencji można podzielić na łagodne, umiarkowane oraz ciężkie. Do łagodnych objawów należy przede wszystkim przedwczesny wytrysk, jednak nie zawsze musi on być przyczyną impotencji. Przedwczesny wytrysk jest także charakterystyczny dla osób, które nie uprawiały seksu przez długi czas lub u osób młodych, które dopiero zaczęły życie seksualne. Umiarkowany przebieg impotencji charakteryzuje się występowaniem tzw. wzowdu częściowego, przy którym dochodzi do wzwodu tylko na chwilę i nie pojawia się zaspokojenie seksualne. Ciężki stopień choroby objawia się niemożnością osiągnięcia satysfakcji seksualnej poprzez brak erekcji. Zdarza się, że mężczyzna jest w stanie współżyć, jednak nie odczuwa przy tym żadnej przyjemności. Czasem pojawia się też całkowity brak wzwodu, nawet przy długiej stymulacji.

Psychiczny problem

Impotencja może być powodowana czynnikami psychogennymi. Często skutkiem impotencji są zaburzenia psychiczne. Chorzy cierpiący na depresję, zaburzenia lękowe, mają obniżone poczucie wartości, czasem pojawiają się także myśli samobójcze. Dochodzi do skrajnej nieśmiałości i odczuwania kompleksów. Impotencja objawia się także spadkiem popędu seksualnego lub nawet całkowitym brakiem zainteresowania seksem. Często pojawia się także słaby wytrysk bez ciśnienia lub tzw. wytrysk miękki, kiedy dochodzi do wytrysku, ale niemożliwe jest pełne odbycie stosunku seksualnego.

Aleksandra Socha

Zobacz również opis choroby: Impotencja

Bolesny wytrysk nasienia

Ból podczas wytrysku nasienia może być spowodowany infekcjami, np. cewki moczowej, jak również infekcjami przenoszonymi drogą płciową, lub też innymi zaburzeniami urologicznymi. Często jest to związane z chorobami prostaty lub stwardnieniem ciał jamistych prącia. Bolesne wytryski pojawić się mogą również z powodu zbyt intensywnego... czytaj więcej

Skrócony lub niepełny wzwód lub brak wzwodu mimo podniecenia

Problemy z erekcją mogą być objawem chorób związanych z ukaldem krążenia, być powikłaniem cukrzycy lub chorób neurologicznych. Skrócony i nepełny wzwód lub brak wzwodu może mieć również swoje źródło w problemach emocjonalnych. Kiedy wzwód prącia nie jest wystarczący, mimo podniecenia seksualnego, warto przyjrzeć się lekom, ... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy