Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu Kehrera

Zespół Kehrera, inaczej zwany choroba wdowią lub zespołem pięciu objawów dotyka tylko kobiet. Rozwija się w wyniku niezaspokojenia potrzeb seksualnych kobiety przez jej partnera. Wiąże się z nieprzyjemnymi i uciążliwymi objawami.

Zobacz również opis choroby: Zespół Kehrera

Stanowi trudny temat dla kobiet, ponieważ doprowadza do dylematu między uczuciem do partnera, a brakiem osiągania satysfakcji ze współżycia z nim. Skutkiem rozwoju zespołu Kehrera są zaburzenia narządów miednicy małej u kobiety, których nie wolno bagatelizować.

Dwie fazy rozwoju zespołu Kehrera

Zespół Kehrera rozwija się u kobiet w dwóch fazach. Pierwsza dotyczy psychiki kobiety, a druga związana jest z pięcioma bardzo uciążliwymi objawami natury fizycznej, dlatego choroba nazywana jest inaczej zespołem pięciu objawów.

Faza pierwsza

  • Pierwszymi symptomami, które mogą wskazywać na rozwój zespołu Kehrera jest ogólne pobudzenie fizyczne kobiety. Towarzyszyć pobudzeniu będą uczucie ciągłego napięcia oraz rozdrażnienie. Kobieta może czuć się podenerwowana, jak w przypadku napięcia przedmiesiączkowego. Nie będzie czuła się dobrze, ponieważ symptomy w pierwszej fazie są uciążliwe i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu.

Faza druga

  • Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszych objawów somatycznych. Związane są z narządami miednicy mniejszej. Objawy te można zakwalifikować do 5 głównych grup.
  • Bardzo charakterystyczne podczas rozwoju choroby są bóle pod brzuchem oraz bóle w kości krzyżowej. Pojawienie się jedynie tego rodzaju objawów nie wskazuje na chorobę, ponieważ ból pleców w okolicy krzyżowej jest często występującą u ludzi dolegliwością.
  • Kolejnymi objawami zespołu Kehrera są chore hemoroidy, które znajdują się ok. 3-4 cm powyżej odbytu, w jego kanale. Mogą doprowadzić do powstania żylaków odbytnicy. Oprócz tego powstają żylaki warg sromowych, naczyń miednicy małej, często również podudzi.
  • Swędzenie w okolicach intymnych np. świąd pochwy lub sromu również należą do objawów zespołu Kehrera. Do symptomów świadczących o zachorowaniu zaliczają się także różne upławy. Okolice miednicy małej stają się bardzo czułe.
  • Zaobserwować można zmiany w macicy. Pojawia się na niej obrzęk i zgrubienie. Wydzielina szyjkowa, czyli tzw. śluz, przestaje się pojawiać, a miesiączkowanie często ulega rozregulowaniu.
  • Kobieta może odczuwać silne bóle w okolicach wiązadeł krzyżowo-macicznych, którym towarzyszyć będą bolesne skurcze.

Barbara Rozmus

Zobacz również opis choroby: Zespół Kehrera

Objawy zaburzeń psychicznych

Zaburzenia psychiczne występują wówczas, kiedy dana jednostka nie jest w stanie funkcjonować zgodnie z założeniami otoczenia. Sama definicja zaburzeń jest zazwyczaj ustalona umownie, a objawów tej choroby jest bardzo wiele, poczynając od tych najmniej specyficznych i prawie wcale niezauważalnych, a kończąc na tych, które mogą stanowi?... czytaj więcej

Objawy zespołu zakodowanych reakcji seksualnych

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych  związany jest z określonymi bodźcami wyobraźniowo - somatycznymi, który postępuję w czasie dojrzewania.  Prowadzi on do uzależnienia od odczuwalnych satysfakcji, co powoduje zaburzenia w osiągnięciu orgazmu.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy