Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu Kehrera

Zespół Kehrera, inaczej zwany choroba wdowią lub zespołem pięciu objawów dotyka tylko kobiet. Rozwija się w wyniku niezaspokojenia potrzeb seksualnych kobiety przez jej partnera. Wiąże się z nieprzyjemnymi i uciążliwymi objawami.

Zobacz również opis choroby: Zespół Kehrera

Stanowi trudny temat dla kobiet, ponieważ doprowadza do dylematu między uczuciem do partnera, a brakiem osiągania satysfakcji ze współżycia z nim. Skutkiem rozwoju zespołu Kehrera są zaburzenia narządów miednicy małej u kobiety, których nie wolno bagatelizować.

Dwie fazy rozwoju zespołu Kehrera

Zespół Kehrera rozwija się u kobiet w dwóch fazach. Pierwsza dotyczy psychiki kobiety, a druga związana jest z pięcioma bardzo uciążliwymi objawami natury fizycznej, dlatego choroba nazywana jest inaczej zespołem pięciu objawów.

Faza pierwsza

  • Pierwszymi symptomami, które mogą wskazywać na rozwój zespołu Kehrera jest ogólne pobudzenie fizyczne kobiety. Towarzyszyć pobudzeniu będą uczucie ciągłego napięcia oraz rozdrażnienie. Kobieta może czuć się podenerwowana, jak w przypadku napięcia przedmiesiączkowego. Nie będzie czuła się dobrze, ponieważ symptomy w pierwszej fazie są uciążliwe i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu.

Faza druga

  • Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszych objawów somatycznych. Związane są z narządami miednicy mniejszej. Objawy te można zakwalifikować do 5 głównych grup.
  • Bardzo charakterystyczne podczas rozwoju choroby są bóle pod brzuchem oraz bóle w kości krzyżowej. Pojawienie się jedynie tego rodzaju objawów nie wskazuje na chorobę, ponieważ ból pleców w okolicy krzyżowej jest często występującą u ludzi dolegliwością.
  • Kolejnymi objawami zespołu Kehrera są chore hemoroidy, które znajdują się ok. 3-4 cm powyżej odbytu, w jego kanale. Mogą doprowadzić do powstania żylaków odbytnicy. Oprócz tego powstają żylaki warg sromowych, naczyń miednicy małej, często również podudzi.
  • Swędzenie w okolicach intymnych np. świąd pochwy lub sromu również należą do objawów zespołu Kehrera. Do symptomów świadczących o zachorowaniu zaliczają się także różne upławy. Okolice miednicy małej stają się bardzo czułe.
  • Zaobserwować można zmiany w macicy. Pojawia się na niej obrzęk i zgrubienie. Wydzielina szyjkowa, czyli tzw. śluz, przestaje się pojawiać, a miesiączkowanie często ulega rozregulowaniu.
  • Kobieta może odczuwać silne bóle w okolicach wiązadeł krzyżowo-macicznych, którym towarzyszyć będą bolesne skurcze.

Barbara Rozmus

Zobacz również opis choroby: Zespół Kehrera

Objawy zaburzeń psychicznych

Zaburzenia psychiczne występują wówczas, kiedy dana jednostka nie jest w stanie funkcjonować zgodnie z założeniami otoczenia. Sama definicja zaburzeń jest zazwyczaj ustalona umownie, a objawów tej choroby jest bardzo wiele, poczynając od tych najmniej specyficznych i prawie wcale niezauważalnych, a kończąc na tych, które mogą stanowi?... czytaj więcej

Objawy zespołu zakodowanych reakcji seksualnych

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych  związany jest z określonymi bodźcami wyobraźniowo - somatycznymi, który postępuję w czasie dojrzewania.  Prowadzi on do uzależnienia od odczuwalnych satysfakcji, co powoduje zaburzenia w osiągnięciu orgazmu.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności